Dlaczego MCD?

DOSKONAŁE WARUNKI PRACY

Staramy się, aby nasz budynek sprzyjał skupieniu i twórczej pracy. Zespoły pracują we własnych wydzielonych obszarach. Wokół jest cisza i zieleń.

Dbamy również o to, aby nasz budynek był przyjazny nie tylko dla pracowników, ale posiadał również rozwiązania proekologiczne – pompy ciepła, separatory, kolektory słoneczne itp. W trosce o zdrowie pracowników na bieżąco monitorujemy hałas na wydziałach produkcyjnych, natężenie światła, czystość powietrza oraz stosując innowacyjne metody np. klimatyzacji podłogowej, która niweluje problemy zdrowotne w okresie letnim.

NIEPOWTARZALNA KULTURA ORGANIZACYJNA/ATMOSFERA

Od początku istnienia firmy, stale dbano o zachowanie kultury organizacyjnej w niezmienionej formie. Formie, w której wszyscy się znają, szanują i wspierają. Pomimo rozrostu, MCD Electronics zachowała cechy charakterystyczne dla startup'ów.

Każdy pracownik jest trybikiem w wielkiej maszynie, którą jest nasza organizacją i stanowi ważnego członka zespołu. Kultura oparta na wzór rodzinny pozwoliła stworzyć bardzo silne więzi między pracownikami. Dużą rolę odgrywa wzajemna lojalność – pracowników wobec firmy jak i firmy wobec pracowników. Największą siłą takiej kultury organizacyjnej jest szczerość. Pracownicy nie boją się kłócić, bo wiedzą, że to nie zniszczy ich relacji bez względu na zajmowane stanowiska.

NIEOGRANICZONY ROZWÓJ

Praca w MCD Electronics stanowi znaczący rozwój dla każdego pracownika, bez względu na stanowisko. W codziennie wykonywanych obowiązkach stosujemy kilka zasad które pozwalają naszym pracownikom być na bieżąco a także wykluczają nudę i ...

Jak najwięcej rzeczy staramy się robić sami, konstruować, kreować i tworzyć. Czy to jest opłacalne finansowo? NIE! Czy dzięki temu wiedza i umiejętności zostaną w firmie? TAK! Ponieważ myślimy długofalowo o naszych pracownikach to wiemy, że wcześniej czy później wykorzystają te umiejętności. Tak wiemy, to takie ,,niekorporacyjne" ale... THINK DIFFERENT!

Jesteś np. operatorem frezarki? A nie możesz być jednocześnie operatorem tokarki czy wybijarki? Pracujesz w centrum obróbczym, a może spróbujesz w systemie przejść w MCD popracować na maszynie SMT? Kto powiedział że nie możesz być specjalistą od kilku tematów?

W MCD Electronics funkcjonuje system przejść, dzięki któremu możesz zapoznać się z pracą innych ludzi od których wyniki Twojej pracy zależą. Jeżeli chcesz zostać dobrym konstruktorem mechanikiem to poznaj najpierw produkcje mechaniczną, poznaj możliwości naszych maszyn, wykonaj kilka elementów. A gdy przyjdzie czas wykonania prototypu – zrobisz to sam.

Słyszysz o problemie na produkcji? Elementy źle się składa? Idź tam! Doradź. Dobrze, że wykonywałeś kiedyś ich prace i znasz ich po imieniu. Ich praca oraz imiona nie są Ci obce.

Większość projektów w których będziesz uczestniczył/a przechodzi przez kilka działów w firmie. Jesteś konstruktorem elektronikiem ale musisz współpracować jednocześnie z konstruktorem mechanikiem, programistą embedded, programistą softwar'u. Razem ciągniecie projekt i musicie się rozumieć.

Nie bój się próbować, proponować... Ważne, żebyś chciał przezwyciężać chwilowy brak wiedzy - stay hungry, stay foolish...

Staramy się jak najwięcej rozwiązań, usprawnień, a także potrzebnych narzędzi generować, wytwarzać sami. Czasami są to prostę rozwiązania, które ułatwiają nasze prace a czasami są to projekty w które zaangażowanych jest kilku inżynierów na raz – np. konstruktor mechanik, programista embedded oraz programista software'owiec.

KREDYT ZAUFANIA

Zaufanie jest jedną z naszych podstawowych wartości. Jesteśmy przekonani, że zaufanie daje energię, motywację i entuzjazm do działania.

Nasi pracownicy mają wysoki poziom zaufania wobec podejmowanych decyzji i wytyczonego przez firmę kierunku działań. Styl zarządzania w MCD Electronics opiera się na dostępności przełożonych i otwartości. Cała kadra menedżerska, w tym Prezes, siedzą i pracują wspólnie z pracownikami.

PRACOWNIK Z WEWNĘTRZ ZAWSZE NA PIERWSZYM MIEJSCU

100% kadry menedżerskiej pochodzi z wewnętrznych rekrutacji.