Praktyki

Dla kogo skierowana jest oferta pracy?

KTO?

Na bezpłatne praktyki zapraszamy głównie uczennice/uczniów techników o profilu elektronicznym, mechanicznym i mechatronicznym oraz studentki/studentów II i III roku studiów inżynierskich i I roku studiów magisterskich. Preferowane kierunki to w szczególności informatyka, elektronika, automatyka, elektrotechnika, mechatronika, chłodnictwo i ciepłownictwo, mechanika i budowa maszyn, metrologia. Nie ma jednak żadnych ograniczeń, co do roku studiowania oraz konkretnego profilu kandydatów/tek/.

KIEDY I NA JAKICH ZASADACH?

Na bezpłatne praktyki możesz aplikować przez cały rok. Ich termin i czas trwania ustalimy z Tobą indywidualnie. Zapraszamy!

Praktyki trwają 1-3 miesiące i są realizowane w oparciu o umowę zlecenie lub na podstawie porozumienia z uczelnią. Jeżeli porozumienie z uczelnią wymaga dłuższego okresu odbywania praktyk, istnieje możliwość indywidualnego uzgodnienia terminów.

 

Kiedy i na jakiej zasadzie?
Jak dostać się na praktyki?

JAK DOSTAĆ SIĘ NA PRAKTYKI?

Zgłoszenia wraz z CV proszę przesyłać drogą e-mailową . CV powinno zawierać takie dane jak: uczelnia/wydział/kierunek/poziom kształcenia/profil/semestr studiów, dane kontaktowe, dotychczasowe doświadczenie oraz zainteresowania. Przed odbyciem praktyk konieczna jest wizyta i prezentacja osobista własnego dorobku, oczekiwań.

JAK WYGLĄDAJĄ?

W MCD Electronics stawiamy na wszechstronność w podejściu do praktyk. Wierzymy, że okres nauki jest tym momentem podczas którego musisz spróbować jak najwięcej aby zdecydować w którym kierunku chciał(a)byś pójść. Dlatego Twoje praktyki oparte są o określony program, który pozwoli Ci poznać tematykę elektroniki i mechaniki w jak najszerszym znaczeniu.

 

Podczas praktyk będziesz miał(a) możliwość zapoznać się z:

  • specyfiką firmy, strukturą oragnizacyjną, wyrobami, procesami i panującymi zasadami
  • podstawowymi zależnościami sterowania procesami przy ogranizacji produkcji w Systemie Zarządzającym klasy ERP
  • postawami zarządzania projektami konstrukcyjnymi (konstrukcje mechaniczne, hardware'owe, oprogramowanie sterowników embedded i aplikacji na PC i urządzenia mobilne, wizualizacja, dokumentacja wdrożeniowa)
  • zasadami wymogów, archiwizacji, przepływu, zmian w dokumentacji produkcyjnej w postaci elektronicznej
  • specyfiką automatycznego montażu powierzchniowych elementów elektronicznych w technologii SMT (Surface Mount Technology): pliki wsadowe pick&place, parametry danych, format, konfekcjonowanie i typy obudów elementów oraz dysz montujących, szablony do nadruków klejów i past lutowniczych, profile lutownicze
  • specyfiką kontroli jakości automatycznego montażu w technologii SMT dzięki wykorzystaniu AOI (Automated Optical Inspection)
  • specyfiką, wymogami, zasadami w stefie chronionej elektrostatycznie EPA (Electro-Static Protection Area)
  • procesem automatycznego montażu elementów przewlekanych w technologii THT (Through-Hole Technology)
  • procesem obróbki mechanicznej w wykorzystaniem maszyn cyfrowych : obrabiarki CNC, ploter laserowy, drukarka UV, elektrodrążarka
  • procesem obróbki tworzyw sztucznych w wykorzystaniem wtryskarek (injection moulding) i prototypowania 3D (Rapid Prototyping)
  • specyfiką, budową, logowaniem danych z testerów modułów elektronicznych i programatorów mikrokontrolerów